mBot Explorer Kit

Robot edukacyjny STEAM dla początkujących

mBot sprawia, że nauka programowania jest prosta i przyjemna.
Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku dzieci mogą zbudować i modyfikować robota doświadczając radości tworzenia.
Poznają różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Opanują podstawy programowania blokowego i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania.

Już ponad 1 milion uczniów na całym świecie korzysta z mBota ucząc się programowania.

3+

Języki programowania

60+

Elementów w zestawie

300+

Dodatkowych czujników, modułów i elementów konstrukcyjnych

10mln+

Użytkowników w 140+ krajach

mBot - budowa i główne elementy

Podwozie mBota wykonane jest z blachy aluminiowej, dzięki czemu kontrukcja robota jest stabilna i wytrzymała. Liczne otwory montażowe rozmieszczone na korpusie robota umożliwiają jego rozbudowę przy pomocy systemowych elementów Makeblock a nawet popularnych klocków. Możesz też łatwo zmieniać położenie czujników, przygotowując mBota do różnych zadań.

Wszystkie przewody zakończone są wtyczkami uniemożliwiającymi błędne połączenia. Czujniki i moduły Makeblock oznaczone są kolorami, ułatwiającymi wybór odpowiedniego gniazda na sterowniku robota.

Zestaw do budowy mBota zawiera ok. 60 elementów. Szczegółowa instrukcja sprawi, że montaż nie zajmie Ci więcej niż 40 minut.

mBlock

Programowanie blokowe (graficzne). mBlock 5 jest zgodny ze Scratch 3.0 i wyposażony dodatkowo w szereg funkcji AI i IoT.

Arduino IDE

Poznaj tajniki programowania w tekstowym języku opartym na C++

App Inventor

Twórz aplikacje na telefony i tablety w graficznym środowisku App Inventor

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/11/mBlock_kodowanie.png

Jak zaprogramować mBota?

Przygodę z programowaniem możesz rozpocząć od aplikacji graficznych na smartfonie lub tablecie (iOS i  Android). Starsze dzieci wykorzystają program mBlock zgodny z popularnym w szkołach środowiskiem Scratch (komputery z systemem Windows lub MacOS). Bardziej zaawansowani użytkownicy docenią możliwość programowania w tekstowym środowisku Arduino IDE.

Oprogramowanie dla robota mBot jest dostępne w języku polskim. Możesz je w każdej chwili pobrać bezpłatnie z internetu.

Dedykowane zestawy rozszerzające

Zestaw światło i dźwięk

Zestaw ten wspaniale rozszerzy możliwości Twojego mBot’a i pozwoli stworzyć na jego bazie nowe i niepowtarzalne konstrukcje: Robot podążający za światłem, Robot-skorpion, inteligentna lampka na biurko.

Zestaw serwo do mBota

Zestaw zawiera serwomechanizm, dzięki któremu robot może wykonać wiele dodatkowych czynności - chwytać przedmioty, unosić ramię, skanować otoczenie czujnikiem odległości.

Zestaw odtwarzacza audio do mBota

Robot przemówi Twoim głosem! Moduł audio pozwala na nagrywanie i odtwarzanie dźwięków w formacie mp3. 

3+

Zestawy scenariuszy lekcji 

50+

Godzin zajęć STEAM z wykorzystaniem robotów 

100+

Programów przykładowych z komentarzem

Materiały dydaktyczne dla nauczycieli

 

Kurs e-learning mBot

Ponad 30 lekcji wideo. Krok po kroku - od montażu robota przez pierwsze programy w mBlock aż do wykorzystania wszystkich czujników w podstawowym zestawie. Pracuj w swoim tempie i poznawaj możliwości Twojego robota mBot Explorer Kit. Certyfikat ukończenia kursu.

Scenariusze lekcji z mBotem

Z pakietami szkolnymi dostępne jest ponad 30 scenariuszy zajęć z wykorzystaniem robota mBot. Zróżnicowany stopień trudności, zgodny z podstawą programową szkoły podstawowej. Scenariusze START i MATRIX bazują na podstawowym zestawie robota mBot-S Explorer Kit, zestaw PLUS wymaga dodatkowych czujników z zestawów rozszerzających. Dodatkowo otrzymujesz gotowe programy przykładowe dla robota.

Turniej robotów makeX

Konkurs robotyczny makeX dla dzieci i młodzieży organizowany jest przy wsparciu Makeblock w wielu krajach. Drużyny rywalizują w rozwiązywaniu zadań dla robotów na specjalnie przygotowanych planszach. Sportowa rywalizacja w duchu fair-play dostarcza niesamowitych emocji i wyzwań przez cały sezon. Czołowe drużyny z poszczególnych zawodów regionalnych spotykają się na światowym finale w Chinach.

Zawody rozgrywane są na kilku poziomach trudności:

- Starter 6-16 lat z podziałem na grupy wiekowe, na bazie robotów mBot z dodatkowym wyposażeniem
- Challenge 11-18 (specjalne zestawy konkursowe Makeblock)
- Premier 14-18  (specjalne zestawy konkursowe Makeblock)

Nie zwlekaj, zacznij przygotowania do makeX już dziś.

Zobacz ofertę pakietów szkolnych

 • 4x BT Controller – zdalne sterowanie do wszystkich robotów Makeblock

  About this product

  Programowalny sterownik zdalnego sterowania. Współpracuje z robotami mBot Explorer Kit, mBot2, Codey Rocky, mBot Ranger, Ultimate Robot Kit 2.0.
  Możesz również sterować obiektami na ekranie komputera. Automatyczne parowanie z urządzeniami. Świetna zabawa połączona z nauką programowania – żeby sterować robotem musisz napisać program dla sterownika 🙂

  Categories: , +1 Tags:
  1190,00  z VAT
 • 4x Makeblock Smart Camera

  About this product

  Dodaj nowe możliwości do Twojego robota! Inteligentna kamera z funkcjami rozpoznawania i śledzenia obiektów, linii i kodów kreskowych. Współpracuje z robotami mBot, mBot2 oraz sterownikami HaloCode i CyberPi. Kamera zgodna z PixyCam, programowana blokowo w mBlock oraz w ArduinoC i Python.

   

  Categories: , +1 Tags:
  2590,00  z VAT
 • Makeblock – Smart Camera

  About this product

  Dodaj nowe możliwości do Twojego mBota!  Inteligentna kamera z funkcjami rozpoznawania i śledzenia obiektów, linii i kodów kreskowych. Współpracuje z robotami mBot, mBot2 oraz sterownikami HaloCode i CyberPi.

  Categories: Tags: ,
  649,00  z VAT
 • Zestaw robotów 3x mBot2

  About this product

  mBot2 – najlepszy w klasie!
  Nowa generacja legendarnego mBota.  Programowany w Python3 i Scratch. Szybki wielowątkowy procesor z WiFi i Bluetooth, więcej pamięci na programy, nowe zaawansowane czujniki i kolorowy wyświetlacz. Zrealizujesz nawet najbardziej złożone projekty robotyczne, IoT i AI. Zestaw zawiera sterownik CyberPi, którego możesz używać niezależnie od robota. W komplecie ładowarka i adaptery Bluetooth/USB.

  3280,00  z VAT
 • Zestaw robotów 4x mBot2 +mata m1 +scenariusze

  About this product

  mBot2 – najlepszy w klasie!
  Nowa generacja legendarnego mBota. Zestaw 4 robotów mBot2, dla 8 uczniów. Programowany w Python3 i Scratch. Szybki wielowątkowy procesor z WiFi i Bluetooth, więcej pamięci na programy, nowe zaawansowane czujniki i kolorowy wyświetlacz. Zrealizujesz nawet najbardziej złożone projekty robotyczne, IoT i AI. Zestaw zawiera sterownik CyberPi, którego możesz używać niezależnie od robota. W komplecie mata do ćwiczeń i ładowarka.

  Categories: , +1 Tags:
  4750,00  z VAT
 • Zestaw robotów 8x mBot2 +maty m1, m2 +scenariusze

  About this product

  mBot2 – najlepszy w klasie!
  Nowa generacja legendarnego mBota. Zestaw 8 robotów mBot2, dla 16 uczniów. Programowany w Python3 i Scratch. Szybki wielowątkowy procesor z WiFi i Bluetooth, więcej pamięci na programy, nowe zaawansowane czujniki i kolorowy wyświetlacz. Zrealizujesz nawet najbardziej złożone projekty robotyczne, IoT i AI. Zestaw zawiera sterownik CyberPi, którego możesz używać niezależnie od robota. W komplecie mata do ćwiczeń i ładowarka.

  Categories: , +1 Tags:
  9490,00  z VAT