HaloCode

Miniaturowy mikrokomputer z WiFi

Makeblock Halocode to jednopłytkowy komputer zaprojektowany do nauki programowania. Dzięki wbudowanym modułom WiFi i Bluetooth oraz zintegrowanym czujnikom nadaje się szczególnie do eksperymentów z AI (sztuczna inteligencja) oraz IoT (internet rzeczy). Do wyboru graficzne programowanie w mBlock/Scratch oraz Python. Współpracuje z systemem czujników Makeblock mBuild.

Zalecany dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_bez_tla.png

Graficzny język programowania mBlock 5 oparty na Scratch

Początek przygody z programowaniem nigdy nie był łatwiejszy. Przeciągnij i upuść kolorowe bloczki tworząc swoje pierwsze programy jak puzzle. Oprócz wszystkich funkcji znanych ze Scratch’a, w mBlock 5 do dyspozycji masz wiele rozszerzeń jak np. dane w chmurze, usługi Microsoft Coginitive Services, arkusze Google czy IoT. Po prostu usiądź wygodnie i zacznij tworzyć.

Programowanie w Python

HaloCode możesz programować w MicroPython. Co więcej, program tworzony z bloczków mBlock możesz jednym kliknięciem przekształcić w kod Pythona i na bieżąco obserwować wprowadzane zmiany. Bardzo ułatwia to przejście z programowania blokowego na tekstowe. Oczywiście możesz od razu zacząć programować w Pythonie, korzystając z wbudowanego w mBlock edytora.

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_python_2_EN.png

Makeblock HaloCode

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_widok_z_przodu_EN.png
//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_widok_z_tylu_EN.png

Łączność WiFi i Bluetooth

Zintegrowany moduł WiFi pozwoli Ci na podłączenie Halocode do internetu i tworzenie urządzeń typu IoT oraz korzystanie z usług sieciowych. Dwa lub więcej HaloCode mogą też utworzyć sieć LAN i komunikować się przez nią tworząc rozbudowane systemy.

Rozpoznawanie mowy

Wbudowany mikrofon i połączenie z siecią pozwalają na tworzenie projektów z obszaru sztucznej inteligencji, wykorzystujących usługi rozpoznawania mowy. Sterowany głosem robot czy interaktywna lampa – dzięki HaloCode takie projekty są możliwe.

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_4_1.1.1.jpg

Czujnki zintegrowane

HaloCode zawiera czujniki położenia (akcelerometr i żyroskop), 4 czujniki dotyku, 12 programowanych LED RGB. Wykorzystaj je do budowy rozmaitych sygnalizatorów, tworzenia efektów świetlnych, urządzeń sterowanych ruchem ręki czy kontrolerów gier. Zestaw Standard Kit zawiera opaskę do mocowania HaloCode na nadgarstku i przewody do podłączania czujników dotyku.

Prawdziwa wielowątkowość

4MB pamięci i wydajny procesor Xtensa dual-core 32-bit LX6 pozwalają na wykonywanie wielu zadań jednocześnie. Niezwykłe, jak na komputer o tak niewielkich rozmiarach

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_3_1.1.2.jpg

Dostępny na wielu platformach

mBlock 5 pracuje na PC z systemem MacOS, Windows oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Android. Dostępna jest też wersja on-line. Bezpłatne konta w chmurze Makeblock zapewniają dostęp do sieciowych usług m.in. rozpoznawania mowy i obrazu, uczenia maszynowego czy IoT.

Dodatkowe czujniki i możliwości rozbudowy

W przygotowaniu jest szeroka gamą czujników, silników i serwomechanizmów mBuild, która rozszerzy możliwości zastosowania HaloCode o roboty i modele systemów automatyki.

//robotyedukacyjne.pl/wp-content/uploads/2019/10/halocode_2_1.1.4.jpg

  • Mikrokontroler HaloCode Standard Kit

    About this product

    HaloCode to miniaturowy komputer przeznaczony do nauki programowania. Współpracuje z graficznymi (mBlock) i tekstowymi (Python) językami programowania oraz aplikacjami na urządzenia mobilne. Zintegrowany moduł WiFi pozwoli Ci na podłączenie Halocode do internetu i tworzenie urządzeń typu IoT oraz korzystanie z usług sieciowych. Dwa lub więcej HaloCode mogą też utworzyć sieć LAN i komunikować się przez nią tworząc rozbudowane systemy.

    359,00  z VAT