mBot2

Nowy robot dla edukacji informatycznej

Wszystko co najlepsze w mBocie - niezawodna i wytrzymała konstrukcja, szerokie możliwości rozbudowy. Dodatkowo -potężny sterownik CyberPi programowany w Scratch i Python3. Kolorowy wyświetlacz, więcej czujników, więcej pamięci, szybki wielowątkowy procesor - teraz nic nie ogranicza Twojej kreatywności.

mBot2 - najlepszy w klasie!

mBot2 to robot edukacyjny nowej generacji, zaprojektowany z rozszerzonymi możliwościami, począwszy od szkół podstawowych przez szkoły średnie do szkół wyższych.

mBot2 jest oparty na sterowniku CyberPi, edukacyjnym mikrokontrolerze wzbogaconym o możliwości sieciowe, wbudowane czujniki i wiele więcej.

mBot2 jest przeznaczony do prowadzenia interaktywnych i inteligentnych lekcji, które są angażujące, zabawne i odzwierciedlają rzeczywiste aplikacje z najnowocześniejszymi technologiami, w tym robotyką, sztuczną inteligencją, IoT i Data Science.

Rozbudowane możliwości mBot2 umożliwiają uczniom i nauczycielom rozpoczęcie nauki od kodowania blokowego i bezproblemowe przejście do programowania obiektowego w Pythonie, wszystko w tym samym środowisku mBlock.

 

Oparty na CyberPi

CyberPi to potężny i wszechstronny mikrokontroler dla edukacji. Zintegrowane czujniki, kolorowy wyświetlacz i możliwości komunikacji Wi-Fi umożliwiają szeroki zakres zastosowań w programach nauczania w zakresie informatyki, robotyki, nauki o danych i sztucznej inteligencji, w połączeniu z innymi obszarami programu nauczania, takimi jak matematyka, fizyka itp.

Precyzja ruchu

Dzięki enkoderom obroty, prędkość i położenie silników w mBot2 mogą być precyzyjnie kontrolowane, co umożliwia zastosowanie zasad matematyki, fizyki i inżynierii w nauczaniu programowania.

Rozbudowany system czujników

mBot2 jest wyposażony czujnik ultradźwiękowy nowej generacji z wbudowanym oświetleniem otoczenia, oraz czujnik Quad RGB do wykrywania kolorów i śledzenia linii.  mBota2 można dodatkowo rozbudować za pomocą szerokiej gamy części konstrukcyjnych Makeblock Education i inteligentnych modułów elektronicznych mBuild.

mBot2 - budowa i główne elementy

mBot2 - podstawowe parametry i porównanie z poprzednią wersją

 

Powiązane produkty