Scenariusze lekcji

mBot2 - Szybki Start - instrukcja użytkownika

Instrukcja montażu, uruchomienia i konfiguracji robota mBot2. Przeczytaj po wyjęciu robota z pudełka.

mBot START

Pakiet 11 scenariuszy lekcji idealny na początek przygody z programowaniem w Scratch i robotem mBot. Wykorzystujemy mBota w podstawowej konfiguracji i graficzne środowisko mBlock/Scratch. Pomocna będzie mata m1. Scenariusze są odpowiednie  dla każdego etapu edukacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie powinni wcześniej opanować podstawowe umiejętności pracy w środowisku Scratch.

mBot MATRIX

Pakiet 10 scenariuszy dla robotów mBot/mBot Ranger. Klasy IV-VIII SP i szkoła ponadpodstawowa. Niektóre lekcje wymagają użycia wyświetlacza LED matrix. Pomocne będą maty edukacyjne m1 i m2 (labirynt).

mBot PLUS

Pakiet 11 scenariuszy dla robotów mBot/mBot Ranger. Klasy IV-VIII SP i szkoła ponadpodstawowa. Scenariusze wymagają dodatkowego wyposażenia mBota: zestaw światło i dźwięk, zestaw serwo, akcelerometr. Pomocna będzie mata edukacyjna m1.

mTiny - robotyka dla przedszkola i klas 1-3

Program nauczania dla mTiny został opracowany z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 6 lat i nauczycielach wychowania przedszkolnego. Składa się z 14 scenariuszy na trzech poziomach.